ul. mjr Hubala 19,
45-266 Opole

+48 77 4421429
pp54@pp54.eu

Redaktor

W czerwcu br. przedszkolaki pożegnały przedszkole. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: tańczyły „Poloneza” oraz śpiewały i recytowały. Włożyły wiele pracy w swój występ, co zaproszeni na uroczystość goście docenili i wielokrotnie nagradzali gromkimi brawami. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książki i dyplomy, a rodzice podziękowania za współpracę, życzliwość i okazywaną pomoc.

Po części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek. Będzie co wspominać wakacyjną porą.

{gallery}2017/09/24/pozegnanie{/gallery}

Redaktor

Przedszkolaki z grupy Biedronek, Krasnoludków, Muchomorków, Pszczółek i Wiewiórek wzięły udział w działaniach w ramach realizacji programu „Przyjaciel Opolskiej Przyrody” którego organizatorem jest Opolski oddział Ligi Ochrony Przyrody.
Przedszkolaki wykonały albumy przyrodnicze: zielnik, album roślin i zwierząt chronionych, wzięły udział w akcjach przyrodniczych (m.in. konkursach plastycznych, festiwalu piosenki przyrodniczej), spotkały się z ludźmi przyrody (weterynarzem, pszczelarzem), z pomocą nauczycielek zainstalowały budki lęgowe, domki dla owadów oraz stworzyły mini-ogródek w ogrodzie placówki. Dzieci wzięły również udział w zajęciach zorganizowanych na Ścieżce Ekologicznej a także obejrzały przedstawienia przygotowane przez nauczycielki przedszkola: „Bądź przyjacielem przyrody” oraz „Kochajmy przyrodę”.
Celem programu jest:
popularyzacja ochrony przyrody wśród wychowanków placówek oświatowych, ich rodziców i nauczycieli oraz wychowawców, wzrost świadomości wśród dzieci odnośnie ochrony przyrody (A.M.)

{gallery}2017/08/18/pop{/gallery}

Redaktor

W dniu 21.06.17 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola obejrzały spektakl pt ,,Kolory Miasta", który odbył się w opolskim amfiteatrze. Był to spektakl edukacyjny dotyczący segregacji odpadów. Spektakl był nagrodą dla przedszkola za udział w konkursie na największą ilość zebranych butelek PET. Nasze przedszkole w konkursie zdobyło III miejsce - gratulujemy dzieciom i rodzicom.

{gallery}2017/06/24/spektakl{/gallery}

Redaktor

W ostatnim tygodniu czerwca odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia adaptacyjne dla nowoprzybyłych przedszkolaków. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w różnorodnych zajęciach na terenie przedszkola oraz w ogrodzie przedszkolnym. Zajęcia były bardzo ciekawe, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, muzycznych, plastycznych, integracyjnych oraz zabawach sportowych. Mamy nadzieję, że udział w zajęciach adaptacyjnych pomoże dzieciom stać się prawdziwymi przedszkolakami już we wrześniu.

{gallery}2017/08/7/adaptacja{/gallery}

Redaktor

Pod koniec czerwca w grupie "Pszczółek" odbyły się ostatnie zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Z tobą chcę oglądać świat" (Anny Bogoń). Dzieci wszystkimi zmysłami "odczuwały" lato. Pszczółki poznały zapach jaśminu i lawendy - i określiły je jako zapachy lata, kolorami lata natomiast zostały kolory: czerwony (kojarzące się z makami) i żółty (intensywne, letnie słońce). Zajęcia odbywały się z muzyką w tle, przy kompozycji A. Vivaldiego "Cztery pory roku: lato", towarzyszyło im dużo pozytywnych emocji i wrażeń.

{gallery}2017/06/24/zapachy{/gallery}