GORĄCZKA ZŁOTA 217 - PODSUMOWANIE

KONKURS NA NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ ZEBRANYCH BUTELEK PET - ROZSTRZYGNIĘTY

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w konkursie na największą ilość zebranych butelek PET. Zebraliśmy 160 kg butelek, a tym samym otrzymaliśmy III miejsce w konkursie wśród opolskich przedszkoli.

Dodatkowe podziękowania składamy panu Łukaszowi Kochankowi który odwiózł wszystkie butelki na teren Zakładu Komunalnego w Opolu.

PODSUMOWANIE AKCJI PCK

MAM AUTYZM. JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „MAM AUTYZM. JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM”

Informujemy o rozpoczęciu innowacji pedagogicznej „Mam autyzm. Jestem przedszkolakiem.” Innowacja rozpoczęła się 23 lutego warsztatami sensorycznymi przeprowadzonymi przez Fundację Prodeste. Do jej realizacji dołączyły się następujące placówki z terenu miasta Opola:

  • Przedszkole Publiczne nr 8 w Opolu
  • Przedszkole Publiczne nr 20 w Opolu
  • Przedszkole Publiczne nr 23 w Opolu
  • Przedszkole Publiczne nr 24 w Opolu
  • Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 51 w Opolu
  • Przedszkole Publiczne nr 53 w Opolu „Iskierka”
  • Przedszkole Publiczne nr 61 w Opolu
  • Niepubliczne Przedszkole „TAK”
  • Niepubliczne Przedszkole „Paprotka”

Bardzo dziękujemy Fundacji Prodeste za chęć wprowadzenia nas w tematykę zaburzeń sensorycznych oraz za przeprowadzenie niezwykle ciekawych warsztatów.

GORĄCZKA ZŁOTA

„Gorączka Złota”

Akcja przeprowadzana jest pod patronatem PCK w Opolu,

poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 gr) w szkołach i przedszkolach

w województwie opolskim od 1 marca do 15 czerwca 2017 r.

Celem akcji jest zebranie funduszy na działania pomocowe dla dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Pozyskane w ten sposób środki finansowe, powalają na pokrycie kosztów wyjazdu na kolonię lub obóz dzieci i młodzieży

z naszego województwa, których rodziny znajdują się

w trudnej sytuacji finansowej.

                                                                                             Aktywnym za wsparcie DZIĘKUJEMY !!!

PODSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA

Akcja Góra Grosza przeprowadzana była pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Zbierane były monety o nominałach (od 1 gr do 5 zł).

W naszym przedszkolu zebraliśmy łącznie 3614 monet, co przełożyło się na kwotę 122zł i 75 groszy.

                                                                       Wszystkim wspierającym akcję DZIĘKUJEMY

Podsumowanie Kampanii Walki z Głodem

AKCJA ,, PATROL DLA ZWIERZĄT" ZAKOŃCZONA

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zbiórkę karmy i akcesoriów dla psów i kotów. Zebrane rzeczy zostały przekazane organizacji ,,Patrol dla zwierząt" w Opolu.

KONKURS - AKADEMIA AQUAFRESH ,,UŚMIECH DZIECKA"

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie AKADEMII AQUAFRESH ,,UŚMIECH DZIECKA", w którym można wygrać wspaniałe nagrody. Prosimy o przynoszenie do przedszkola paragonów, na którym znajdują się produkty firmy AQUAFRESH (szczoteczki, pasty do zębów, płyny do jamy ustnej). 1 paragon = 1 punkt (punkty są za paragony nie za ilość produktów na paragonie - więcej punktów uzyskamy, gdy każda z rzeczy będzie na oddzielnym paragonie).

W konkursie może wziąć udział również rodzic z dzieckiem wykonując wspólną pracę plastyczną. Do wygrania jest wiele nagród. Szczegóły na stronie www.akademia - aquafresh.pl)

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI KASZTANÓW

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym nasze przedszkole wzięło udział w zbiórce kasztanów. W tym roku zebraliśmy 719kg kasztanów co daje sumę 400zł. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na opłacenie teatrzyków.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w zbiórkę.

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH

 

 

Od września wznawiamy zbiórkę surowców wtórnych w naszym przedszkolu. Makulaturę, baterie, puszki aluminiowe, nakrętki plastikowe oraz płyty CD i DVD prosimy zostawiać w wyznaczonych pojemnikach w szatniach i holu przedszkola. Okresowo organizujemy również zbiórki elektrośmieci.