GRUPA I „MISIE”

Jesteśmy wesołą i pełną pomysłów grupą trzylatków składającą się z 14 chłopców i 11 dziewczynek. Pierwszym Naszym zadaniem było opanowanie płaczu i tęsknoty za Naszymi kochanymi rodzicami.Zajęcia adaptacyjne, podczas których bawiliśmy się z rodzicami oraz paniami, pozwoliły nam doskonale poznać Nasze przedszkole. Sprawiły także, że dziś z radością i uśmiechem przychodzimy do Naszej kolorowej i pełnej zabawek sali.

Uczymy się dbać o porządek, dzielić zabawkami, skupiać uwagę. Włączamy się również w liczne zajęcia i zabawy zorganizowane. Staramy się być samodzielni podczas spożywania posiłków, rozbierania, ubierania, załatwiania spraw fizjologicznych. Uczymy się wierszy, piosenek, tańczymy, a przede wszystkim dobrze się bawimy.

W grupie pracują nauczyciele: J. Bryk, M. Trybała, J. Malicha, A. Kaczor, K. Rokita, A. Zawadzka, Jest też pomoc nauczyciela Pani L. Wawro oraz pani z personelu obsługi T. Zowada. Wspólnie staramy się przezwyciężyć nieśmiałość dzieci oraz dawać im poczucie bezpieczeństwa.

Pracujemy na Programie wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole”
M. Kwaśniewskiej, W. Żaby-Żabińskiej, wydawnictwa Mac. Praca dydaktyczno - wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci. Realizujemy również programy własne:

-program zajęć rytmiczno- umuzykalniających ,,W Muzycznej Krainie’’ ( A . Matuszewska)

-program nauczania j. angielskiego ,,English for kids’’ ( M. Biernacka, A. Chmiel- Płaza)

-program dotyczący zdrowia i bezpieczeństwa ,,Kolorowe dni w przedszkolu’’ ( M. Nowak i A. Pokorna)

W pracy z dziećmi wykorzystywane są różne metody, tj. elementy pedagogiki zabawy, elementy metody ruchu rozwijającego W. Sherborne, elementy muzykoterapii, biblioterapii, teatroterapii oraz metoda aktywnego słuchania Ba-tii Strauss.

wrzesień 2016r.


październik 2016r.

listopad 2016

grudzień 2016r.

styczeń 2017r.

luty 2017r.

marzec 2017

kwiecień 2017r

maj 2017

czerwiec 2017