TURNIEJ „SZYBCIEJ, RAZEM, DALEJ”

26 września w hali sportowej II kampusu na Politechnice Opolskiej odbył się IX Integracyjny turniej gier i zabaw  dla najmłodszych „Szybciej, Razem, Dalej”. W sportowej zabawie uczestniczyło 150 przedszkolaków, w tym również drużyna z naszego przedszkola. Turniej jak co roku okazał się wspaniałą zabawą i okazją do sportowego współzawodnictwa. Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni.

„WSZYSTKIE STWORZENIA - CZYLI JAK WŁOCHATYM BYWA ŹLE”

We wtorek 12 września grup V, VI, VII, VIII, IX i X obejrzały spektakl „Wszystkie stworzenia” w Teatrze im. J. Kochanowskiego. Był to spektakl pełen humoru, który porusza tematy ważne dla każdego– przyjaźń, lęk przed nieznanym oraz potrzebę akceptacji. Było bardzo wesoło i pouczająco.

Z WIZYTĄ W GOSPODARSTWIE

W dniu 27.09. 2017r. dzieci z grupy Sówek i Pszczółek udały się do gospodarstwa agroturystycznego. Główną atrakcją było oglądanie różnych rodzajów dyń. Dzieci miały też okazję zwiedzić gospodarstwo. Dostały też w prezencie kilka ciekawych okazów dyń. Teraz stanowią ozdobę przedszkolnych sal.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA U BIEDRONEK I MOTYLKÓW

20 września jest dniem wyjątkowym dla każdego przedszkolaka. W tym dniu wszystkie przedszkolaki obchodzą swoje święto. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. U Biedronek
i Motylków były życzenia, tańce z balonami oraz zabawy z chustą animacyjną. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń.(A.M.)

MOTYLKI NA DRODZE

W grupie „Motylków” już trzeci rok realizowana jest innowacja pedagogiczna „ Bezpieczny maluch – bezpieczny starszak”. W miniony czwartek 20.09.2017r. dzieci wybrały się na wycieczkę, której celem było znalezienie poszczególnych znaków drogowych - zastosowana została technika doświadczeń poszukujących C.Freineta. Wiedza niektórych chłopców, dotycząca nazewnictwa znaków drogowych jest imponująca. Ostatnią częścią wycieczki był pokaz bezpiecznego przejścia przez jezdnię: w miejscu , gdzie był sygnalizator świetlny i na pasach bez takich oznaczeń. Dzieci zdały egzamin na medal, okazało się ,że w naszej grupie nie ma ani jednej gapy, która nie zna ulicznych sygnałów.