ZIELONA NOC W PRZEDSZKOLU

W poniedziałek, z 29 na 30 czerwca odbyła się długo oczekiwana przez przedszkolaki z grupy Biedronki „Zielona noc” w przedszkolu. Dla niektórych była to pierwsza noc bez mamy, taty i bliskich, ale za to z kolegami, koleżankami i wychowawcami. Na dzieci czekało wiele trakcji: pokaz piżam, impreza piżamowa z „bitwą na poduszki”, obserwacja Księżyca przez teleskop, nocne zwiedzanie przedszkola oraz placu zabaw z latarkami, spotkanie z bajką przy popcornie. Zabawa była wyśmienita, a przedszkolaki dzielnie się sprawowały J. Z pewnością był to czas niezwykły i niezapomniany dla wszystkich dzieci. (A. M.)

GR. V MOTYLKI - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Żegnaj przedszkole! Witajcie wakacje! Na uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego Motylki przygotowały specjalny program artystyczny. Pani dyrektor i panie wychowawczynie pożegnały przedszkolaków ciepłymi słowami, życząc samych sukcesów w szkole. Po części oficjalnej wszyscy razem przy kawie i cieście wspominali miłe chwile w przedszkolu...:-)

ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE „BIEDRONEK”

25 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania dzieci kończących edukację przedszkolną
w grupie „Biedronki”. Prezentowane przez dzieci wiersze i piosenki opowiadały o wspólnie spędzonych chwilach wśród kolegów i pań, ale także nowych zadaniach i wyzwaniach, które staną przed przyszłymi uczniami już we wrześniu. Po wspaniałej części artystycznej absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola oraz prezenty. Uroczystość zakończyła się wspólnym spotkaniem przy grillu zorganizowanym przez rodziców.Był to dzień pełen przeżyć zarówno dla przedszkolaków, rodziców jak i pracowników przedszkola. Mamy nadzieję, że nie zapomnicie o nas
J. (A.M.)

ZAKOŃCZENIE ROKU ŻABEK

W środę 24 czerwca w grupie Żabek odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie starszaków odchodzących do szkoły. Z tej okazji dzieci pod czujnym okiem wychowawców przygotowały przedstawienie – recytowały, śpiewały, tańczyły. Po występie pani dyrektor złożyła podziękowania rodzicom za współpracę  oraz życzyła wszystkim naszym absolwentom samych dobrych ocen w szkole, nowych przyjaciół oraz wesołych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Ponadtonauczyciele pogratulowali i wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci książek. Na zakończenie uroczystości rodzice zorganizowali grilla na przedszkolnym podwórku. Dzieci wspólnie bawiły się a rodzice mieli okazję na dalszą integrację.

PSZCZÓŁKI W ODWIEDZINACH W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 53 „ISKIERKA”

24 czerwca dzieci z grupy Pszczółki odwiedziły Przedszkole Publiczne Specjalne nr 53 w Opolu i zaprezentowały tam przedstawienie „Niegrzeczna żabka”. Po przedstawieniu był czas na zabawy, tańce oraz na słodki poczęstunek.

ZAKOŃCZENIE ROKU PSZCZÓŁKI

23 czerwca dzieci z grupy Pszczółki zaprosiły swoich najbliższych na uroczyste pożegnanie z przedszkolem. Dzieci wystawiły sztukę pt. „Niegrzeczna żabka”, tańczyły tańce oraz zaśpiewały piosenkę na pożegnanie.

Dzieciom gratulujemy talentu aktorskiego oraz życzymy sukcesów w szkole. Rodzicom dziękujemy za zorganizowanie poczęstunku.

DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

Pierwsze dni w przedszkolu to szczególny okres w życiu dziecka i jego rodziców. Przyszły przedszkolak musi oswoić się z nowym miejscem, wychowawcami oraz innymi dziećmi
w przedszkolu. By ułatwić dzieciom przedszkolny start, w dniach 22 – 26 czerwca odbyły się w naszym przedszkolu dni adaptacyjne.
Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w zajęciach:
„Poznajmy się”, „Nasze podwórko”, „Malujemy i lepimy”, „Bawimy się razem”, „Tańczymy i śpiewamy”.
Podczas wspólnych spotkań dzieci poznały budynek przedszkola oraz zabawy ruchowe, plastyczne i muzyczne, w których będą uczestniczyć w trakcie przedszkolnych zajęć już od września J (A.M.)

GALA OPOLSKICH OGRODÓW TALENTÓW

22 czerwca odbyła się w naszym mieście Gala Opolskich Ogrodów Talentów, w której braliśmy udział. Gala ta to impreza plenerowa odbywająca się na Placu Wolności. Podczas jej trwania podziwialiśmy występy laureatów a następnie sami otrzymaliśmy dyplomy za udział w licznych konkursach i olimpiadach. Dumni przedstawiciele przedszkola wyszli na scenę, aby je odebrać.

VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA ,,RUCH I WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI”

17 czerwca dzieci z naszego przedszkola: Kacper z grupy ,,Żabki”, Natalka K. z grupy ,,Biedronki”, Madzia z grupy ,,Pszczółki” oraz Natalka i Czarek z grupy ,,Motylki” brały udział w VI Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie pod hasłem ,,Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawach, grach ruchowych i sprawnościowych. Nasze przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu zdrowego stylu życia, higieny oraz bezpieczeństwa. Olimpiadzie towarzyszyła przyjazna atmosfera i dobra zabawa. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola z pięknym dyplomem i nagrodami.

ZABAWY NA CZTERY PORY ROKU

10 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie rodziców i dzieci z grupy „Biedronki” pod hasłem „Letnie zabawy z rodzicami”. Spotkanie rozpoczęło się pokazem artystycznym, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały umiejętności wokalno-taneczne. Rodzice wysłuchali piosenek: „Po łące biega lato”, „Kapelusz Uśmiechmistrza” i obejrzeli pokaz tańców w wykonaniu swoich dzieci: Taniec Piracki, Rock’n’Roll, układ z pomponami do utworu „Waka, Waka” Shakiry. Po części artystycznej wszyscy doskonale bawili się na zajęciach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. (A. M.)

MISTRZOSTWA PIŁKI NOŻNEJ PRZEDSZKOLAKÓW 2015

8 czerwca na stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków odbyły się Mistrzostwa Piłki Nożnej Przedszkolaków. Organizatorem turnieju był MOSIR w Opolu. W mistrzostwach wzięły udział przedszkolaki z 10 przedszkoli. Nasze przedszkole zajęło zaszczytne II miejsce, natomiast zwyciężyło Przedszkole Nr 37. Dziewczynki z grupy Biedronek pod opieką Pani Ani Matuszewskiej uświetniły turniej występem tanecznym.

X OPOLSKI FESTIWAL SKOKÓW

W niedzielę 31 mają po raz dziesiąty odbył się Opolski Festwal Skoków – międzynarodowy mityng skoku wzwyż. Tradycyjnie podczas mityngu odbyła się zabawa rekreacyjno – sportowa Mały Olimpijczyk, w której uczestniczyły dzieci z naszego przedszkola. Odbyły się krótkie zawody sportowe w 2 konkurencjach: bieg z pałeczką oraz skok przez płotki. Następnie dzieci uczestniczyły razem ze znanymi sportowcami w zabawach, takich jak: rzut piłką do celu, skok wzwyż, bieg przez płotki. Na zakończenie zabawy dzieci otrzymały medale a przedszkole pamiątkowa statuetkę. Razem z dziećmi bawili się m.in.: Jacek Wszoła, Władysław Kozakiewicz, Bartłomiej Bonk i inni. Ostatnim punktem imprezy była degustacja jubileuszowego tortu :)

 

AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” U BIEDRONEK

W maju do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” prowadzonej w grupie Biedronki przyłączyli się siostra Oli – Ania oraz brat Kingi – Maksymilian. Są oni uczniami klasy I PSP nr 5. Przedszkolaki z radością uczestniczą w tych spotkaniach i z niecierpliwością ich oczekują.
Są one dobrą okazją do nawiązania kontaktu z kolegami ze szkoły
.(A.M.)

WYCIECZKA DO KRASIEJOWA

28 maja przedszkolaki z grupy Biedronki, Żabki i Misie udały się na długo oczekiwaną wycieczkę do  parku dinozaurów w Krasiejowie. Po parku oprowadzał nas przewodnik, który w ciekawy  sposób dostarczał  dzieciom  informacji na temat znajdujących się tam dinozaurów. Ogromną atrakcją był przejazd kolejką w tunelu czasu oraz wspaniały plac zabaw i karuzela. Na wycieczce było wspaniale! Dzieci radosne i pełne wrażeń wróciły do przedszkola. (A.M)


BIEDRONKI W BIBLIOTECE

27 maja przedszkolaki z grupy Biedronki wzięły udział w kolejnych zajęciach w bibliotece. Tematyką majowego spotkania była historia pisma. Dzieci z zainteresowaniem przysłuchiwały się bibliotekarce, która w ciekawy sposób przedstawiła etapy rozwoju pisma na przestrzeni wieków. Podczas spotkania obejrzały także zdjęcia glinianych tabliczek, arkusz papirusa oraz maszynę do pisania. (A.M)


MISIE, MOTYLKI I PSZCZÓŁKI W KRASIEJOWIE

27 maja Misie, Motylki oraz Pszczółki odwiedziły JuraPark w Krasiejowie. Stanęły tam "oko w oko" z dinozaurami. To była prawdziwa podróż w czasie. Spotkało nas wiele atrakcji i wrażeń. Długo będziemy wspominać tą wycieczkę:-)

MOTYLKI W BIBLIOTECE I NA SPACERZE

Motylki jak co miesiąc odwiedziły Miejską Bibliotekę na Skautów Opolskich. Tym razem wysłuchaliśmy dużo ciekawych informacji o różnych rodzajach pisma, jak powstawała książka. Bardzo lubimy te comiesięczne wizyty w bibliotece.

XXIII MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków odbyła się 26 maja w sali gimnastycznej PSP nr 29 w Opolu.

W imprezie brali udział zawodnicy z 5 opolskich przedszkoli: PP nr 26, PP nr 30, PP nr 51, PP nr 54, PP nr 55. Dzieci miały okazję zobaczyć ceremonial olimpijski, któremu przewodniczył uczestnik Igrzysk w Moskwie – Janusz Trzepizur. Uczestnicy zabawy mieli do pokonania 6 konkurencji: przejście przez szarfę, przejście przez obręcz, slalom, sztafeta z piłką i sztafeta z pałeczką, umieszczenie krążka na pachołku w czasie biegu. Nasze Przedszkole reprezentowali: Jakub, Marcin, Marta, Hania z grupy Biedronek, Lena z grupy Motylki, Emilia, Dawid R., Wiktor, Franek, Magda z grupy Pszczółki oraz Wiktoria, Angelika, Kacper, Przemek z grupy Żabki. Do Olimpiaday dzieci przygotowały panie Beata Górska i Małgorzata Biernacka. Nasze Przedszkolaki zdobyły I miejsce z sumą 26 punktów. Każdy zawodnik otrzymał medal a Przedszkole puchar oraz dyplom. Gratulujemy naszym przedszkolakom – olimpijczykom!!!!

BIEDRONKI W CENTRUM NAUK PRZYRODNICZYCH

21 maja dzieci z grupy Biedronki wzięły udział w zajęciach w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w warsztatach przyrodniczo-plastycznych „Cztery pory roku” oraz tanecznych „Wiosna”. Te zajęcia to doskonała okazja, żeby poszerzyć wiedzę przedszkolaków o otaczającym świecie. (A.M.)


TEATRZYK KUKIEŁKOWY W PRZEDSZKOLU

19 maja do naszego przedszkola zawitał Teatr Kukiełkowy TOMCIO z Nowego Sącza z przedstawieniem: Dobre serce, czyli żabie czary. Kukiełki przeniosły wszystkich w niezwykły bajkowy świat. Przedszkolaki z ciekawością obejrzały przedstawienie o młodym księciu, zamienionym w żabę. Spektakl dotyczył wartości ponadczasowych takich jak: miłość, przyjaźń, uczciwość oraz bezinteresowna pomoc innym. (A.M.)

ŻABKI W BIBLIOTECE

W piątek 15.05. dzieci z grupy ,,Żabki” wybrały się do biblioteki. Tematem spotkania była ,,historia książki”. W tym celu dzieci poznały etapy powstania pisma. Przedszkolaki prześledziły etapy powstawania pisma i materiałów pisarskich od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy.

MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMIPADA O BEZPIECZEŃSTWIE „BAW SIĘ I BĄDŹ BEZPIECZNY”

14 maja odbyła się w naszym przedszkolu III Międzyprzedszkolna Olimpiada „Baw się i bądź bezpieczny”. W zmaganiach o zwycięstwo brały udział następujące drużyny- z Przedszkola Publicznego nr 26 w Opolu, z Przedszkola Publicznego nr 55 w Opolu oraz drużyna z naszego przedszkola. Po zaciętej walce ogłoszono wyniki i rozdano nagrody oraz upominki. Dzieciom oraz ich opiekunom dziękujemy za udział w Olimpiadzie.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

13 maja mieliśmy okazję wziąć udział w ciekawym przedstawieniu. Panie, które występowały przed nami przeniosły nas w świat bajek. Było mnóstwo okazji do śmiechu i dobrej zabawy.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W środę 13.05. chłopcy z grupy ,,Żabek” – Dawid, Kamil, Kacper i Przemek, grupy ,,Biedronek” – Kuba i Marcin oraz z grupy ,,Pszczółek” – Alan reprezentowali nasze przedszkole w turnieju piłki nożnej pod hasłem ,,Piłka jest okrągła a bramki są dwie” zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 51 w Opolu. Dzieci z naszego przedszkola zdobyły II miejsce.

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W TEATRZE EKOSTUDIO NA SPEKTAKLU ,,WILK WITEK”

11.05.2015r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do teatru EKOSTUDIO w Opolu na spektakl pt. ,,Wilk Witek”. Witek to wilk, który zamiast siać postrach wśród dzieci - chce być ich przyjacielem. Ten nietypowy zwierzak był głównym bohaterem przedstawienia przygotowanego dla przedszkolaków. Dzieci oglądały spektakl z zachwytem i ciekawością. Wszystkie dzieci po zakończeniu przedstawienia dostały w prezencie książeczkę ,,Wilk Witek”.

II MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA MATEMATYCZNA

8 maja 2015r. dzieci z grupy ,,Żabek” – Kacper, Przemek i grupy ,,Biedronek” – Sara, reprezentowały nasze przedszkole na II międzyprzedszkolnej olimpiadzie matematycznej w Publicznym Przedszkolu nr 51 w Opolu. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom wiedzy, który pomógł im zdobyć I miejsce. GRATULACJE!!!

WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA O BEZPIECZEŃSTWIE „BAW SIĘ I BĄDŹ BEZPIECZNY”

6 maja odbyła się w naszym przedszkolu Olimpiada dotycząca bezpieczeństwa. Wzięli w niej udział przedstawiciele następujących grup: Motylki, Pszczółki, Żabki, Biedronki. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bezpieczeństwa, odpowiadały na niełatwe pytania oraz wykazywały się sprytem podczas konkurencji ruchowych. Wszyscy dobrze się bawili. Na koniec zostały rozdane dyplomy oraz drobne upominki. Zwycięzcom gratulujemy.

WIOSENNE ZABAWY Z RODZICAMI

29 kwietnia odbyło się trzecie spotkanie rodziców i dzieci z grupy „Biedronki” pod hasłem „Wiosenne zabawy z rodzicami”. Spotkanie rozpoczął pokaz artystyczny, podczas którego dzieci zaprezentowały m.in.: Taniec Gentelmanów oraz układ do utworu Smooth Criminal Michaela Jacksona. Po „wiosennym pokazie” dzieci wspólnie z rodzicami bawiły się na zajęciach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.(A.M.)

„PRZEDSZKOLAKI TAŃCZĄ”

29 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu Międzyprzedszkolny Konkurs Taneczny pod hasłem „Przedszkolaki tańczą”.Konkurs skierowany był dla dzieci w wieku 5-6 lat uczęszczających do opolskich przedszkoli. Celem konkursu była: popularyzacja różnych form ruchowo-tanecznych, pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci, integracja środowisk przedszkolnych oraz rozwijanie umiejętności scenicznych. Przedszkolaki oceniało profesjonalne jury: p. Małgorzata Marciniszyn-Szuba – instruktor i choreograf
w Zespole Tańca Nowoczesnego ADENA działającego przy MDK w Opolu oraz p. Mateusz Szczygielski – instruktor tańca i choreograf działający przy Domu Kultury w Ozimku.
W konkursie wzięło udział 7 zespołów prezentując niezwykle wysoki poziom umiejętności tanecznych. Jury wyłoniło laureatów:
I miejsce – Zespół „Dancing team” z Przedszkola Publicznego nr 42
II miejsce – Zespół „Biedronki” z naszego przedszkola
III miejsce – Zespół „Iskiereczki z szósteczki” z Przedszkola nr 6
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
J(A.M).

SPEKTAKL „PRZYGODA KAPRYŚNEJ KRÓLEWNY”

W dniu 28 kwietnia w naszym przedszkolu gościł Teatr Skarbki Śląska ze spektaklem pt. „Przygoda kapryśnej królewny”. Przedstawienie poruszało zagadnienie szacunku dla cudzych starań, doceniania pracy innych oraz kwestie zdrowego odżywiania. Niezwykle „Kapryśna królewna” przypomniała nam wszystkim, że nie należy być samolubnym lecz cieszyć się nawet z najmniejszych i prostych rzeczy. (A.M.) 

,,ŻABKI” I ,,BIEDRONKI” Z WIZYTĄ W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

28 kwietnia dzieci z grupy ,,Żabki” oraz grupy ,,Biedronki” wybrały się do gabinetu stomatologicznego. Celem spotkania było kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Pani stomatolog naszym przedszkolakom skontrolowała oraz pokryła ząbki specjalnym lakiem. W trakcie wizyty pani dentystka przypomniała, że aby mieć zdrowe zęby trzeba zawsze pamiętać o konieczności wykonywania zabiegów higienicznych, racjonalnym odżywianiu i okresowej kontroli zębów przez stomatologa. Na zakończenie każdemu dziecku wręczyła drobny upominek. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w gabinecie i obiecały, że wrócą do niego odważnie z rodzicami.

STOI NA STACJI LOKOMOTYWA…

24 kwietnia Przedszkole Publiczne nr 23 im. Juliana Tuwima obchodziło Święto swojego Patrona. Z tej okazji przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny pod hasłem „Stoi na stacji lokomotywa” - przeżywanie utworów Juliana Tuwima w twórczości plastycznej.
Prace na konkurs wykonały Maja i Natalia K. z grupy Biedronki. Za przygotowaną ilustrację do wiersza „Lokomotywa” Natalia K. otrzymała I miejsce, a Maja wyróżnienie za ilustrację do wiersza „Okulary”. Naszym młodym artystkom serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.
(A.M.)

MOTYLKI W BIBLIOTECE

Jak co miesiąc Motylki wybrały się do biblioteki na "spotkanie" z książką. Tym razem miłe panie bibliotekarki opowiedziały o historii mody. Następnie przeglądaliśmy kolorowe książeczki dla dzieci. Bardzo lubimy te comiesięczne wizyty w bibliotece.

BIEDRONKI W BIBLIOTECE

W kwietniu przedszkolaki z grupy „Biedronki” uczestniczyły w kolejnych zajęciach
w bibliotece. Spotkanie poświęcone było dwóm rodzajom książek- tradycyjnej w formie papierowej oraz elektronicznej. Dzieci wysłuchały wiersza autorstwa Stanisława Jachowicza „Chory kotek” czytanego przez bibliotekarkę , następnie czytanego przez lektora
z interaktywnymi ilustracjami na tablecie. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania „Po co słoniom trąba i skąd się wzięła” wysłuchały bajki pt. „Słoniątko” Rudyarda Kiplinga (autora m.in. „Księgi Dżungli”) również czytanej przez lektora. Po wysłuchaniu opowieści nadszedł najbardziej wyczekiwany przez dzieci moment - czas na przeglądanie książek, komiksów oraz czasopism.

ŻABKI ZAPRASZAJĄ NA PRZEDSTAWIENIE STARSZYCH KOLEGÓW ZE SZKOŁY

W piątek 24.04 grupa „Żabki” zaprosiła na przedstawienie o ekologii młodsze grupy z przedszkola i starszych kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 5. Po przestawieniu „ Żabki” nauczyły gości tańca YMCA. Wszyscy bawili się znakomicie.

II MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA EKOLOGICZNA

22 kwietnia odbyła się w naszym przedszkolu II Międzyprzedszkolna Olimpiada Ekologiczna. W kolejnych konkurencjach wiedzą ekologiczną chwaliły się następujące przedszkola: Przedszkole Publiczne nr 26, Przedszkole Publiczne nr 23, Przedszkole Publiczne nr 4, Przedszkole Publiczne nr 30 oraz drużyna z naszego przedszkola. Wszyscy dobrze się bawili i wykazali niesamowitą wiedzą na temat ekologii J Uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy!

MOTYLKI JAKO AKTORZY NA PRZEGLĄDZIE XIX DZIECIĘCYCH INSCENIZACJI TEATRALNYCH

Grupa V Motylki wystawiła sztukę "I co wy na to?" na deskach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Dzieci za pomocą pantomimy przedstawiły Kodeks Ekologa. Dla dzieci była to szansa na dobrą zabawę, kształtowanie kreatywnych postaw, ale też pierwsza okazja aby występować na profesjonalnej scenie teatralnej. Nie zabrakło emocji, zarówno dzieci, jak i dorośli widzowie doskonale się bawili.

ŻABKI W BIBLIOTECE

Dzieci z grupy Żabki odwiedziły po raz kolejny bibliotekę. Były tam na lekcji pt;”moda”. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji o modzie. Zajęcia były bardzo interesujące.

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI „ZWIERZĄTKO MOIM PRZYJACIELEM”

10 kwietnia Natalia K. z grupy Biedronki reprezentowała nasze przedszkole
w Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki pod hasłem „Zwierzątko moim przyjacielem”. Konkurs zorganizowany został przez Przedszkole nr 2 w Studenckim Centrum Kultury. Natalia wystąpiła w kategorii solistów prezentując piosenkę „Puszek Okruszek”. Umiejętności wokalne oraz ruch sceniczny doceniło jury przyznając Natalii III miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych
(A.M)

DZIECI Z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO INTEGRACYJNEGO NR 51 PRZYCHODZĄ DO ŻABEK OBEJRZEĆ PRZEDSTAWIENIE

W czwartek 23.04 odwiedziły nas dzieci z przedszkola nr 51, aby obejrzeć przedstawienie teatralne o ekologii wykonane przez naszą grupę.

BIAŁY DZIEŃ

9 kwietnia dzieci z grup: Motylki, Pszczółki, Żabki oraz Biedronki wzięły udział w zorganizowanym w naszym przedszkolu Białym Dniu. Podczas tego dnia Panie z Państwowej Wyższej Szkoły Medycznej prezentowały dzieciom sposoby postępowania w sytuacjach zagrożenia. Była też okazja poćwiczyć robienie opatrunków na pluszowych misiach.

KONFERENCJA „INTEGRACJA OD NAJMŁODSZEGO DO NAJSTARSZEFO”

W dniu 15 kwietnia 2015 roku w Przedszkolu Publicznym nr 54 , mieszczącym się w Opolu ul. Hubala 19 odbyła się konferencja, która przebiegła pod hasłem: „Integracja od najmłodszego do najstarszego”.

W konferencji uczestniczyli zaproszeni goście w osobach :

Mirosława Pietruchy – Z-cy Prezydenta Miasta Opola;

Ireny Koszyk – Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola;

Barbary Strecker – Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola;

Dr Ewa Jędrzejowska - - przedstawicielka Instytutu Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Opolskiego;

Małgorzaty Szeląg – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu;

Alicji Mielniczuk – Dyrektora PSP Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Publicznego Gimnazjum nr 1 w Opolu;

Marka Wróbla – Dyrektora Publicznej Szkoły nr 13 Specjalnej w Opolu;

Joanny Ławickiej – Prezesa Fundacji „Prodeste” w Opolu;

Waldemara Maciaszczyka – Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Magnolia” w Opolu;

Teresy Jednoróg – Prezesa Fundacji „ Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym”” w Opolu;

Kazimierza Jednoroga – Dyrektora Zarządu Fundacji „” Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” w Opolu;

oraz Dyrektorów wszystkich Przedszkoli Publicznych z gminy Opole wraz z przedstawicielami Rad Rodziców działających w poszczególnych placówkach ( 32 przedszkola).

            Uczestników Konferencji powitała Dyrektor PP-54 w Opolu Jadwiga Bryk – organizator Konferencji, która przedstawiła w swoim wystąpieniu ideę konferencji oraz jej główne założenia.

Konferencja została podzielona na dwie części. W pierwszej części nastąpiły wystąpienia zaproszonych gości dotyczące działań poszczególnych instytucji zlokalizowanych na terenie Gminy Opole na rzecz integracji.

Głos zabrał Z- ca Prezydenta Miasta Opola Mirosław Pietrucha, który podziękował za zaproszenie i po powitaniu uczestników Konferencji życzył im owocnych obrad.

Dr Irena Koszyk – Naczelnik Wydziału Oświaty UM Opola oraz Barbara Strecker – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM Opola przedstawiły działania swoich Wydziałów na rzecz integracji

Dr Ewa Jędrzejowska - - przedstawicielka Instytutu Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Opolskiego oraz Małgorzata Szeląg – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu przedstawiły zmieniającą się ofertę edukacyjna i szkoleniową związaną z zaspokojeniem aktualnych potrzeb rynku edukacyjnego, oczekiwań samorządów lokalnych, nauczycieli i studentów.

Pierwszą część konferencji zakończył występ artystyczny grupy VI integracyjnej „Pszczółki” z PP-54.

            W drugiej części konferencji jej uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami, oczekiwaniami, zmianami i przekształceniami w dziedzinie integracji począwszy od najniższych szczebli edukacji po instytucje zajmujące się integracja wśród dorosłych.

Z konferencji zostanie sporządzona publikacja, w której będą przedstawione wnioski, postulaty i spostrzeżenia uczestników konferencji.

Konferencje uświetnił występ muzyczny grupy VI integracyjnej „Pszczółki” oraz grupy VII integracyjnej „Żabki”

KONKURS KULINARNY „PRZEZ ŻOŁĄDEK DO WIOSNY”

17 kwietnia przedstawiciele naszego przedszkola- Dawid, Adrian i Kuba, udali się do Przedszkola Publicznego Integracyjnego nr 51 na Konkurs Kulinarny pod hasłem „Przez żołądek do wiosny”. Chłopcy przygotowali wiosenne kanapki, za które jury przyznało im dyplomy oraz nagrody . Było bardzo smacznie.

ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU- ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

8 kwietnia dzieci z naszego przedszkola, które brały udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” zostały zaproszone przez organizatora konkursu-Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 51 w Opolu, na inaugurację. Organizatorzy przygotowali dla nas ciekawe zabawy a na koniec dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI O AUTYŹMIE- NIEBIESKI WARKOCZ

Nasze przedszkole włączyło się w akcję zainicjowaną przez przedszkole TAK, która polegała m. in. na stworzeniu jak najdłuższego warkocza – symbolu łączenia odmiennych zachowań, tolerancji i wzajemnego szacunku do siebie. Spotkanie miało miejsce w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Tam uczestniczyliśmy w śpiewach i tańcach oraz zabawie plastycznej. Na koniec połączone warkocze ze wszystkich przedszkoli biorących udział w akcji zostały wniesione na wierze.

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W czwartek, 02.04 w ramach Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu dzieci z grupy II i VIII wyszły na uliczki osiedla Armii Krajowej z niebieskimi balonami i kwiatami. Dzieci rozdawały ulotki z informacjami na temat autyzmu by uświadamiać mieszkańców i przybliżyć problem zagadnienia. Pomimo zimowej pogody całemu przedsięwzięciu towarzyszyła iście wiosenna atmosfera.

KONKURS PLASTYCZNY- ŚWIAT AUTYZMU

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w grupie Pszczółek oraz Żabek został zorganizowany konkurs plastyczny zatytułowany „Świat Autyzmu” Praca, która zwyciężyła w konkursie została wykorzystana przy tworzeniu ulotki mającej na celu rozpowszechniania informacji na temat autyzmu. Zwycięzcą tego konkursu jest Justyna Kurowska z grupy Żabki. Serdecznie gratulujemy.

WIELKANOCNE SPOTKANIE BIEDRONEK I KRASNOLUDKÓW

1 kwietnia przedszkolaki z grupy Krasnoludki i Biedronki spotkały się na warsztatach plastycznych. Celem spotkania była integracja oraz rozwijanie relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji. Niecodzienne spotkanie rozpoczęła „Wielkanocna bajka” wprowadzając wszystkich uczestników w wielkanocny nastrój. Przedszkolaki wspólnie bawiły się naśladując bohaterów bajki, tańczyły przy utworze „Taniec kurcząt w skorupkach” M. Musorgskiego, uciekały przed wiadrem z wodą podczas zabawy Śmigus-Dyngus. Pięciolatki z grupy Biedronki otoczyły opieką młodszych kolegów wspierając ich podczas tworzenia „wielkanocnych kurczaków”. Powstały wspaniałe ozdoby, które z pewnością znajdą się na wielkanocnym stole J. To było naprawdę niesamowite spotkanie… (A.M.)

TROPIENIE ZAJĄCZKA

30 marca w grupie Pszczółki oraz w grupie Żabki w ramach innowacji pedagogicznej „Bawiąc się z rodzicami poznajemy tradycję” odbyły się zajęcia popołudniowe zatytułowane „Tropienie Zajączka”. Dzieci wraz z rodzicami miały okazję wysłuchać informacji dotyczących tradycji świątecznych, wspólnie wykonywały ozdoby wielkanocne a na koniec szukały prezentów, które zostawił dla nich zajączek.

BIEDRONKI, ŻABKI PSZCZÓŁKI ORAZ MOTYLKI Z WIZYTĄ W TEATRZE LALKI I AKTORA

27 marca dzieci z grup Biedronki, Żabki, Pszczółki oraz Motylki, brały udział w przedstawieniu zatytułowanymi „Liściki na wietrze”. Okazja była wyjątkowa gdyż mogliśmy w ten sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru. Obejrzeliśmy ciekawą sztukę a po przedstawieniu dzieci wręczyły aktorom przygotowane wcześniej laurki. Było bardzo uroczyście i ciekawie.

BIEDRONKI W BIBLIOTECE

25 marca „Biedronki” wzięły udział w kolejnych zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia dotyczyły trudnego zagadnienia – równego traktowania kobiet i mężczyzn. Bibliotekarka wskazała drogę, jaką kobiety musiały pokonać, by mieć prawo do wyboru zawodu jaki chciały wykonywać i otrzymywania takiego samego wynagrodzenia za wykonywaną pracę. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wysłuchały zabawnego opowiadania o pracowitej Marynie i leniwym Macieju oraz tradycyjnie oddały się lekturze wybranych czasopism i książek.


AKCJA „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” U BIEDRONEK

W marcu, dzieci z grupy Biedronki odwiedzili: Bartek – brat Michała, p. Ala siostra Mai oraz Ania siostra Oli. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przenieśli przedszkolaki w cudowny świat bajek. Niezwykłe wydarzenia oraz żartobliwy język utworów sprawiły, że dzieci z ogromną uwagą śledziły przebieg wydarzeń w bajkach. Miłe spotkania zakończyły się pamiątkowym zdjęciem oraz zaproszeniem naszych gości do wspólnych podróży z bohaterami bajek.


OLIMPIADA EKOLOGICZNA

We wtorek 24. 03.2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się II Wewnętrzna Olimpiada Ekologiczna w której uczestniczyli przedstawiciele najstarszych grup.

Głównym celem olimpiady było kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, sprawdzanie w praktycznym działaniu wiadomości i umiejętności. Zadania konkursowe były bardzo zróżnicowane: rozpoznawanie drzew i ich owoców, rozpoznawanie grzybów, układanie puzzli, rozpoznawanie zwierząt, odpowiadania na różne pytania dotyczące ochrony środowiska, tworzenie obrazu z zakrętek. Dzieci walczyły bardzo dzielnie i wytrwal.e Wszystkie drużyny zdobyły maksymalną liczbę punktów zdobywając I miejsce. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplomy i słodycze. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

Z okazji II Wewnętrznej Olimpiady Ekologicznej dzieci z gr „Żabek” przygotowały przedstawienie teatralne pt; „ Spotkanie z ekologią”. Dzieci swoje role zaprezentowały znakomicie. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.

WIOSENNY SPACER

23.03 (Poniedziałek) Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wiosenny spacer do parku. Kolorowym korowodem, z gaikami w dłoni wyruszyliśmy powitać WIOSNĘ.

SPOTKANIE Z PIESKIEM – MAŃKIEM W GRUPIE ŻABKI

W piątek 20 marca w grupie Żabki odbyło się spotkanie z mamą Kubusia i ich pieskiem - Mańkiem. Dzieci dowiedziały się, że piesek bierze udział w wystawach krajowych i międzynarodowych.

Pani Marta opowiedziała przedszkolakom jak należy dbać o te zwierzęta i czym je karmić. Dzieci zadawały wiele pytań na które uzyskały wyczerpujące odpowiedzi. Podczas spotkania dzieci mogły pogłaskać i przytulić czworonożnego przyjacielem, ale też miały możliwość zapoznania się z zasadami jakich należy przestrzegać podczas kontaktu z psem. Dziękujemy za umożliwienie spotkania.

I OPOLSKA OLIMPIADA MATEMATYCZNA PRZEDSZKOLAKÓW

19 marca w Centrum Nauk Przyrodniczych odbyła się I Opolska Olimpiada Matematyczna Przedszkolaków zorganizowana przez Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Opolu. W Olimpiadzie wzięło udział 19 przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentował 3-osobowy zespół w składzie: Ola, Antosia i Sara z grupy Biedronki. Dziewczynki w wielkim skupieniu rozwiązywały zadania przygotowane przez organizatorów olimpiady.
I miejsce wywalczyło Przedszkole nr 29 zdobywając 40 punktów
II miejsce Przedszkole nr 42 zdobywając 31 punktów
III miejsce Przedszkole nr 16 zdobywając również 31 punktów (po dogrywce o II miejsce z Przedszkolem nr 42 zespół usytuował się na III miejscu)
Nasze reprezentantki zdobyły 28 punktów.
Dziewczynkom serdecznie gratulujemy dobrych wyników. (A.M.)

FINAŁ VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LOGOPEDYCZNO- PLASTYCZNEGO

6 marca dzieci z grupy Biedronki były w PP51 na rozstrzygnięciu i ogłoszeniu wyników VIII Ogólnopolskiego Konkursu Logopedyczno- plastycznego: „Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie- trudne wierszyki łamiące języki”. Uroczystość rozpoczęły dzieci z grup integracyjnych z PP51 prezentując m.in. tańce: „Grozik”, „Krakowiak” w pięknych ludowych strojach. Następnie dzieci z innych grup przedstawiały scenki z trudnych logopedycznie wierszyków: „O bojącej się żabie”, „Trąby i trąbki”. Potemnastąpiła część oficjalna - wręczanie dzieciom dyplomów przez jury. W konkursie wzięły udział: Emilia i Kasia z grupy Biedronki oraz Paweł z grupy Pszczółki.

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE ,,ŻABEK”

W dniu 05.03.2015r. w grupie ,,Żabek” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z matematyki na podstawie programu własnego napisanego przez Marzenę Smereczyńską pt. ,,Mały matematyk”. Rodzice mieli możliwość obserwacji swojego dziecka w trakcie zajęć i zabaw  rozwijających umiejętności matematyczne.

MOTYLKI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Grupa V Motylki zwiedziła budynek Straży Pożarnej w Gosławicach. Mili strażacy pokazali wiele ciekawych rzeczy. Największą atrakcją był wóz starżacki.

MISIE I BIEDRONKI Z WIZYTĄ W REMIZIE STRAŻACKIEJ

3 marca przedszkolaki z grupy Misie i Biedronki odwiedziły remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gosławicach. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka i jak ważny
i odpowiedzialny jest to zawód. Przedszkolaki mogły obejrzeć
sprzęt, w który wyposażone są wozy strażackie i dowiedzieć się o ich zastosowaniu, przymierzyć hełm strażacki, zaznajomić się ze sprzętem gaśniczymi, zwiedzić wozy strażackie.Strażacy włączyli również syrenę alarmową, której głos poprzedza każdy wyjazd do pożaru.Dzieci były pod ogromnym wrażeniem. Kto wie... może ta wizyta zaszczepiła w naszych przedszkolakach miłość do służby w Straży Pożarnej. (A.M.)

ŻABKI I PSZCZÓŁKI Z WIZYTĄ W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

2 marca dzieci z grupy Pszczółki oraz z grupy Żabki odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną. Panowie strażacy pokazali nam sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu wozów strażackich, mogliśmy przymierzyć strój strażaka i zwiedzić remizę strażacką. Dzieci miały także okazję usłyszeć dźwięk syreny strażackiej oraz zobaczyć jak strażacy odkręcają hydrant z wodą. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w wydarzeniu.

PSZCZÓŁKI W BIBLIOTECE

1 marca dzieci z grupy Pszczółki odwiedziły ponownie bibliotekę. Panie bibliotekarki jak zwykle zapewniły nam moc interesujących zabaw. Mieliśmy także okazję do obcowania z książkami.

KRASNOLUDKI W OCHOTNICZJE STRAŻY POŻARNEJ

27 lutego przedszkolaki z grupy KRASNOLUDKI odwiedziły siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gosławicach. W trakcie wycieczki dzieci zwiedziły remizę strażacką, siedziały w wozie strażackim, usłyszały syrenę alarmową a także mogły zobaczyć krótki pokaz w wykonaniu strażaków. Wycieczka ogromnie się podobała wszystkim uczestnikom.

MUCHOMORKI ZWIEDZAJĄ STRAŻ POŻARNĄ

Dnia 27.02.2015r. grupa III Muchomorki odbyły wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Gosławicach. Podczas zwiedzania obiektu dzieci oglądały wozy strażackie, ubiór strażaka, który mogły przymierzyć oraz miejsce odpoczynku dzielnych strażaków.

MUCHOMORKI W BIBLIOTECE

Jak co miesiąc poszliśmy w środę do biblioteki. Tym razem wysłuchaliśmy ciekawostek na temat karnawału. Wiemy już, że najhuczniej obchodzi go się w Wenecji i w Rio de Janeiro. Potem robiliśmy maski, które przynieśliśmy do przedszkola. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

NIEZWYKŁY GOŚĆ U BIEDRONEK

24 lutego dzieci z grupy Biedronki odwiedziła pani weterynarz. Mama Macieja - pani Joanna na spotkanie z przedszkolakami przyprowadziła sukę Maggie, co wprawiło przedszkolaków
w zachwyt.
Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych. Pani Joanna opowiedziała dzieciom o swojej codziennej pracy. Zademonstrowała, jak wygląda badanie psa, założenie opatrunku na łapie
i robienie zastrzyków.
Dużą frajdą dla przedszkolaków była możliwość posłuchania jak bije serce Maggie. Przedszkolaki dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt, stosowania preparatów przeciwko robakom, a także obowiązkowym  przestrzeganiu  higieny po każdej zabawie z pupilem. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze. Pozwoliło dzieciom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Serdecznie dziękujemy pani  Joannie za dostarczenie nam tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć. (
A.M.)

ZABAWY NA CZTERY PORY ROKU

24 lutego odbyło się drugie spotkanie rodziców i dzieci z grupy „Biedronki” pod hasłem „Zimowe zabawy z rodzicami”. Spotkanie rozpoczął pokaz artystyczny, podczas którego dzieci zaprezentowały m.in.: Zimową Poleczkę, układ przestrzenno-ruchowy z wstążkami do Polki Pizzicato L. Delibes’a oraz chustami do utworu „Dla Elizy” L. van Beethovena. Po części artystycznej wszyscy wspólnie bawili się na zajęciach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Było bardzo głośno i wesoło.(A.M.)

FINAŁ KONKURSU „NASZ BAŁWANEK”

23 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastyczno-technicznego „Nasz Bałwanek”, zorganizowanego przez nasze przedszkolu. Konkurs przeznaczony był dla dzieci
i ich rodziców a zadanie konkursowe polegało na stworzeniu postaci bałwana.

Czytaj więcej...

KONKURS RECYTATORSKI „BIAŁE WIERSZOWANIE”

23 lutego w sali widowiskowej MDK odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Białe Wierszowanie”. Cele konkursu to m.in stwarzanie dzieciom możliwości do zaprezentowania utworów o tematyce zimowej, rozbudzanie wrażliwości literacko-artystycznej dzieci. Nasze przedszkole reprezentowali Alan z grupy Pszczółki oraz Jakub Se. z grupy Biedronki. Chłopcy pięknie wyrecytowali przygotowane wiersze, wzięli udział w warsztatach teatralnych oraz bawili się z innymi uczestnikami przy Kaczuchach i Makarenie.
I miejsce w konkursie zajęło ex aequo troje przedszkolaków. Wśród nich znalazł się nasz Kubuś. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki oraz słodką niespodziankę. Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(A.M.)

ZIMA MALOWANA PALCAMI

18 lutego odbył się w naszym przedszkolu konkurs plastyczny zatytułowany Zima Malowana Palcami. W konkursie brały udział cztery drużyny: dzieci z Przedszkola Publicznego Integracyjnego nr 38, dzieci z Przedszkola Publicznego Integracyjnego nr 51, grupa z Przedszkola Publicznego Specjalnego nr 53 oraz z Przedszkola Publicznego nr 54, czyli my.

Powstały piękne zimowe prace. Oprócz tego wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy.  Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie oraz wspólną zabawę.

FESTIWAL PIOSENKI ZIMOWEJ

17 lutego dzieci z naszego przedszkola wystąpiły na Festiwalu Piosenki Zimowej. Każda z grup przygotowała jedną piosenkę i zaśpiewała ją przed publicznością oraz przed jury. Pierwsze miejsce jury jednogłośnie przyznało grupie Biedronek za piosenkę „Zimowa Samba”. Miejsce drugie otrzymały ex aequo dwie drużyny- grupa Pszczółki oraz grupa Żabki. Trzecie miejsce jury przyznało dzieciom z grupy Krasnoludki. Pozostałe grupy otrzymały dyplomy z wyróżnieniem JWszyscy świetnie się bawiliśmy słuchając pięknych zimowych piosenek, śpiewając oraz tańcząc.

BAL KARNAWAŁOWY

10 oraz 11 lutego odbył się w naszym przedszkolu balu karnawałowym. Dzieci poprzebierane w najpiękniejsze stroje tańczyły, śpiewały oraz brały udział w ciekawych konkursach.

KONKURS RECYTATORSKI „BARWY ZIMY”

10 lutego w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski dla dzieci 5 i 6-letnich pod hasłem „Barwy Zimy”. Konkurs stanowił eliminacje do konkursu recytatorskiego „Białe Wierszowanie” organizowanym przez MDK w Opolu. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze o tematyce zimowej znanych autorów literatury dziecięcej. Jury przyznało:
I miejsce Alanowi z grupy Pszczółki
II miejsce Jakubowi Se. z grupy Biedronki
III miejsce Zuzi z grupy Biedronki
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów podczas prezentacji swoich umiejętności na konkursie recytatorskim „Białe Wierszowanie” 23 lutego.
(A.M.)


INNOWACJA „BAWIĄC SIĘ Z MAMĄ I Z TATĄ POZNAJĘ TRADYCJE”- SPOTKANIE KARNAWAŁOWE

10 lutego dzieci z grupy Żabki oraz dzieci z grupy Pszczółki bawiły się wraz ze swymi rodzicami na karnawałowej zabawie. Był taniec na gazecie oraz taniec z balonem. Nie zabrakło też wesołych zabaw w kole. Rodzicom oraz dzieciom dziękujemy za obecność i wspólną zabawę.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" grupa Motylków wysłuchała optymistyczną bajkę przeczytaną przez studenta Uniwersytetu Opolskiego. Dzieci słuchały w skupieniu bajki czytanej przez bardzo przejętego gościa (pierwszy raz występował w tej roli.

BIEDRONKI W BIBLIOTECE

6 lutego przedszkolaki z grupy Biedronki wzięły udział w kolejnych zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem panie bibliotekarki wprowadziły dzieci w niezwykle barwny czas karnawału. Nie obyło się oczywiście bez przygotowania masek karnawałowych, które stanowią bardzo atrakcyjny dodatek stroju karnawałowego każdego przedszkolaka. (A. M.)

PRZEDSTAWIENIE „TRZY PIÓRA”

6 lutego do naszego przedszkola zawitali aktorzy teatru „TOMCIO” z Nowego Sącza. Przedszkolaki obejrzały pouczające przedstawienie pt. „Trzy pióra”, opowiadające o tym, że natura stworzyła nas takich, jakimi jesteśmy a odmienność może być atutem. W realizacji tematu pomogły aktorom pluszowe zwierzątka: żyrafa Cecylia, nosorożec Teodor i kameleon Leon, które za sprawą szamana z odległej krainy pozbyły się swoich kompleksów… Żyrafa długiej szyi, nosorożec „nosa” a kameleon zielonego koloru ciała. Jednak po otrzymaniu przez zwierzęta tego, na czym im tak bardzo zależało, okazało się, że mają kłopoty
z wykonywaniem codziennych czynności. Dzięki trzem piórom od szamana z radością powróciły do swojego dawnego wyglądu.(
A.M.)

NIECODZIENNY GOŚĆ U BIEDRONEK

4 lutego przedszkolaki z grupy Biedronki gościły w przedszkolu p. Magdę – mamę Sary, która wprowadziła je w niezwykły świat swojego zawodu. Mama Sary jest hipoterapeutą oraz instruktorem jeździectwa. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały ciekawostek związanych
z pracą z dziećmi i końmi. Największe zainteresowanie przedszkolaków wzbudził koń na biegunach, który pojawił się w sali. Dzięki niemu każdy mógł wspiąć się na prawdziwe siodło jeździeckie, włożyć nogi w strzemiona i puścić wodze fantazji
J. „Biedronki” wiedzą już co to są bryczesy, czapsy i do czego przeznaczone są wewnętrzne kieszenie ukryte w spodniach
i kamizelce. Ten dzień z pewnością należał do niezwykle interesujących. Pani Magdzie serdecznie dziękujemy za spotkanie.
(A.M)

MOTYLKI W DOMU ZŁOTEJ JESIENI

Grupa Motylków odwiedziła mieszkańców Domu Złotej Jesieni. Dzieci zaprezentowały repertuar, który przygotowały na Dzień Babci i Dziadka. Wspólnie z babciami i dziadkami zatańczyły taniec "Bravado". Motylki obdarowały pensjonariuszy czerwonymi serduszkami, które bardzo się podobały. Występ zakończył się wspólną sesją zdjęciową. Każde z dzieci dostało słodki upominek. Będziemy mile wspominać te spotkanie.

" MOTYLKI" I "BIEDRONKI" NA BASENIE PSP 5

W mroźny styczniowy dzień grupa Motylków i Biedronek obserwowała zajęcia z nauki pływania w PSP nr 5 na osiedlu. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem instruktora pływania i ratownika. Dzieci miały możliwość zaobserwowania jak odbywa się pierwszy etap nauki pływania, często przy pomocy "skrzydełek" i piłek. Lekcje pływania i pobyt na basenie to przyjemna rekreacja na długie, zimowe wieczory:-)

BAL PIŻAMOWY

W środę 28 stycznia wszystkie przedszkolaki bawiły się na Balu Piżamowym  Bawiliśmy się przednio podczas prezentacji swoich piżamowych strojów oraz w tańcu.

AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM U BIEDRONEK

W styczniu, na spotkanie z bohaterami bajek zabrali dzieci z grupy Biedronki: Maks – brat Kingi oraz babcia Antosi – p. Ania. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały przygotowanych przez gości bajeczek. Dzięki nim poznały różnego rodzaju wzorce i sposoby postępowania np. w sytuacji kiedy do domu zapuka ktoś obcy… Z pewnością już niebawem przedszkolaki poznają kolejnych bohaterów i ich niezwykłe przygody.


MUCHOMORKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Ponieważ bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie ogłoszonym przez firmę Adliner, dlatego Dzień Babci i Dziadka w naszej grupie przebiegał pod hasłem „Dzień Babci i Dziadka z Kubusiem Puchatkiem". Pomogliśmy naszym paniom zrobić dekoracje. Dla babć i dziadków wykonaliśmy laurki z Kubusiem i jego przyjaciółmi, a także zrobiliśmy postacie Kubusia z plasteliny. Oprócz piosenek i wierszy dedykowanych naszym szczególnym gościom śpiewaliśmy piosenki o Kubusiu oraz tańczyliśmy do ich melodii. Wszyscy staraliśmy się jak najlepiej zaprezentować. Nasz występ i prezenty bardzo się podobały naszym babciom i dziadkom i dostaliśmy gromkie brawa.

PSZCZÓŁKI ODWIEDZAJĄ DOM ZŁOTEJ JESIENI

22 stycznia dzieci z grupy Pszczółki odwiedziły babcie i dziadków w domu Złotej Jesieni. Dzieciaki zaprezentowały Jasełka, pięknie wydeklamowały wiersze o babciach i dziadkach a na koniec zaśpiewały głośne i wesołe „Sto lat” 

KONKURS ,,ŚMIECI MNIEJ – ZIEMI LŻEJ” OPOLE 2014 ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 16.01.2015 r. w Urzędzie Miasta Opola odbyło się podsumowanie dziewiątej edycji konkursu Prezydenta Miasta Opola ,,Śmieci Mniej – Ziemi Lżej”. W sali Karola Musiała oficjalnie wręczono nagrody zwycięzcom. Nasze przedszkole zajęło VII miejsce w kategorii przedszkola. Zebraliśmy ogółem makulatury 2035kg, baterie 92 kg. Już niebawem odbędzie się następna edycja konkursu- zachęcamy do wzięcia w niej udziału.

" MOTYLKI" UROCZYŚCIE OBCHODZĄ DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W piątek grupa Motylków zaprezentowała szczególnym gościom: babciom i dziadkom repertuar z okazji ich święta. Dzieci śpiewały piosenki o tematyce okolicznościowej, o zimie, pastorałki, tańczyły, deklamowały wiersze. Na koniec wspólnie z babciami i dziadkami zatańczyły taniec pt. "Bravado". Po części artystycznej nasi milusińscy wręczyli gościom prezenty, po czym odbyła się degustacja upieczonych przez dzieci ciast. Zabawy było co niemiara, wszystkim dopisywały humory.

WYCIECZKA GRUPY ,,ŻABEK” DO PRZEDSZKOLA NR 51 W OPOLU

W piątek 16 stycznia grupa ,,Żabek” wybrała się z wizytą do Przedszkola nr 51 w Opolu. Z tej okazji grupa ,,Pajacyków” wystawiła dla nas przedstawienie pt. ,,Betlejemska dobranocka”.

PSZCZÓŁKI W BIBLIOTECE- STYCZEŃ

15 stycznia dzieci z grupy Pszczółki odwiedziły po raz kolejny bibliotekę. Pani bibliotekarka starała się przybliżyć dzieciom temat upływającego czasu. Poznawaliśmy stare i nowe zegary, zobaczyliśmy teatrzyk o 12 miesiącach a na zakończenie oglądaliśmy wybrane przez nas książki.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE PSZCZÓŁEK

15 stycznia dzieci z grupy Pszczółek zaprezentowały swoim babciom i dziadkom przedstawienie. Babcie i dziadkowie mieli okazję oglądać Jasełka w wykonaniu swych wnucząt jak również wysłuchali wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie dla nich. Po występach był czas na poczęstunek oraz na rozmowy przy stole.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE ,,ŻABEK”

W środę 14 stycznia w grupie ,,Żabek” odbył się Dzień Babci i Dziadka. Na zaproszenie przedszkolaków licznie przybyli dziadkowie, babcie oraz rodzice dzieci. Z tej okazji przedszkolaki wystawiły Jasełka jak i również zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły. Występ wszystkim bardzo się podobał i został nagrodzonygromkimi brawami. Następnie każde dziecko obdarowało swoje babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami. Na koniec na wszystkich czekały pyszne słodkości. Z pewnością ten dzień na długo zostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych.

DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 51 Z WIZYTĄ U ,,ŻABEK”

W środę 14 stycznia odwiedziła nas grupa ,,Pajacyków” z Przedszkola nr 51 w Opolu. Z tej okazji nasza grupa ,,Żabek” wystawiła Jasełka. Po przedstawieniu zaprosiliśmy naszych kolegów do sali, gdzie wspólnie bawiliśmy się i śpiewaliśmy piosenki. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 Z WIZYTĄ U GRUPY ,,ŻABEK”

We wtorek 13 stycznia mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu klasę Ia z zaprzyjaźnionej Szkoły nr 5 w Opolu. Z tej okazji grupa ,,Żabek” wystawiła Jasełka. Po przedstawieniu wspólnie ze starszymi kolegami kolędowaliśmy. Na koniec naszego spotkania czekał na nas pyszny poczęstunek, w trakcie którego dzieci z klasy Ia opowiadały nam jak jest w szkole. Mamy nadzieję, że następne spotkanie nastąpi już wkrótce.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „BIEDRONKI”

13 stycznia Babcie i Dziadkowie dzieci z grupy „Biedronki” przekroczyli próg naszego przedszkola, by wspólnie z wnukami obchodzić swoje święto. Przedszkolaki zaprosiły dziadków do obejrzenia Jasełek. Po przygotowanym wystąpieniu, złożeniu życzeń z ogromną radością wręczyły ukochanym dziadkom przygotowane laurki…


Kochani Babciu i Dziadku życzymy…
Byście zawsze zdrowi byli i nigdy się nie smucili,
żeby oczy Wasze nigdy nie płakały,
żeby usta Wasze się wesoło śmiały,
żeby Was cieszyła każda życia chwila
i była tak piękna, jak skrzydła motyla…

NIEBIESKI DZIEŃ- BEZPIECZNE FERIE

7 stycznia nasze przedszkole odwiedziły Panie pracujące w Straży Miejskiej. Przypomniały dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Oprócz tego dzieci przypomniały sobie numery alarmowe. Jesteśmy przygotowani na rozpoczynające się ferie.

AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W grudniu, do Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom prowadzonej w grupie „Biedronki” przyłączył się uczeń klasy I. To brat Kingi – Maksymilian, który odchodząc z przedszkola do szkoły obiecał „kiedyś” odwiedzić młodsze przedszkolaki. Maks przeczytał dzieciom bajkę i na pamiątkę pierwszego spotkania pozował do wspólnego zdjęcia z przedszkolakami. Brat Kingi zapewnił wszystkich o kolejnych odwiedzinach. Czekamy z niecierpliwością .

SPOTKANIE WIGILIJNE U MOTYLKÓW

W poniedziałek 22 grudnia br. odbyło się spotkanie wigilijne w grupie V Motylków. Śpiewaliśmy kolędy, następnie dzieliliśmy się opłatkiem składając życzenia. Ostatnim "punktem programu" była degustacja wigilijnego barszczyku oraz piernika, który piekły dzieci. Wszystko odbyło się w ciepłej, świątecznej atmosferze.

SPOTKANIE JASEŁKOWE U BIEDRONEK

19 grudnia odbyło się spotkanie jasełkowe u Biedronek. W trakcie tej niezwykłej uroczystości rodzice obejrzeli przedstawienie i wysłuchali kolęd przygotowanych przez przedszkolaków. Młodzi aktorzy wręczyli rodzicom własnoręcznie przygotowane świąteczne stroiki i pozowali do wspólnego zdjęcia. Nie zabrakło również tak uwielbianych przez wszystkich „słodkości”…

WIGILIA W GRUPIE MUCHMORKI

Dnia 19.12.14 r. w grupie III Muchomorki odbyło się spotkanie świąteczne. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały przed rodzicami utwory świąteczne i kolędowe. Po występie największą atrakcją dla dzieci było wykonywanie wspólnie z rodzicami ozdób choinkowych i świątecznych.

JASEŁKA W GRUPIE PSZCZÓŁEK

18 grudnia dzieci z grupy Pszczółki wystąpiły przed swoimi rodzinami pokazując Jasełka. Po przedstawieniu otrzymaliśmy gorące oklaski i nadszedł czas na wspólny poczęstunek J Czas upłynął nam w miłej przedświątecznej atmosferze.

MAŁA AKADEMIA PIOSENKI

18 grudnia przedszkolaki: Biedronki, Żabki, Pszczółki i Motylki wzięły udział w warsztatach muzycznych w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Gospodarzem muzycznym warsztatów był Igor Przebindowski a gościem specjalnym DoriFi. Przedszkolaki z radością śpiewały i tańczyły w rytmie muzyki a także wysłuchały piosenki Jingle bells w odmiennych gatunkach muzycznych: operowym, rockowym, jazzowym i reggae. Na zakończenie spotkania otrzymały pamiątkowe certyfikaty z autografem gościa specjalnego.